#poradniki-do-gier

Gaming PC dla GYLT

Kup komputer dla GYLT

GYLT – to przygodowa, skradanka i logiczna gra komputerowa stworzona przez hiszpańską firmę Tequila Works w 2019 roku na platformy Microsoft Windows, Sony PlayStation 4 / 5, Xbox One, Xbox Series X / S.

 

 

Treść:

 1. Komputery do gier dla graczy
 2. O grze
 3. Wymagania systemowe komputera do gier dla GYLT
 4. Jak wybrać najlepszy komputer dla GYLT?
 5. Recenzja gry GYLT
 6. Atmosfera
 7. Gameplay
 8. Grafika
 9. Wybór najlepszego komputera dla GYLT by ARTLINE
 10. Pytania i odpowiedzi

 

 

O grze

 

Sally, dziewczynka, szuka swojej kuzynki Emily i znajduje się w zniekształconym wymiarze z potworami i horrorem.

Gra otrzymała wysokie oceny zarówno od krytyków, jak i graczy.

 

 

Wymagania systemowe komputera do gier dla GYLT

 

Wymagania systemowe GYLT są bardzo niejednoznaczne. Niskie są zbyt niskie, a zalecane zbyt wysokie. W rzeczywistości gra działa dobrze na budżetowej konfiguracji do gier bez 32 gigabajtów pamięci RAM. Działa tylko na Windows 10 / 11 x64.

 

Minimalne wymagania systemowe dla GYLT

 • Procesor: Intel Core i5-3570K / AMD Ryzen 5 2500X
 • PAMIĘĆ RAM: 8 gigabajtów
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Zalecane wymagania systemowe GYLT

 • Procesor: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 3600X
 • PAMIĘĆ RAM: 32 gigabajty
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2070
 • System operacyjny: Windows 11 (64-bit)

 

Jak wybrać najlepszy komputer dla GYLT?

 

Który procesor jest wymagany dla GYLT

Dla GYLT wybraliśmy rekomendowany przez autorów AMD Ryzen 5 3600X, a także Intel Core i5-12400F/AMD Ryzen 5 5600.

 

Jaka karta graficzna jest wymagana do GYLT?

Gra działa dobrze na karcie graficznej Nvidia GeForce GTX 1650, ale dla maksymalnej wydajności zalecamy kartę Nvidia GeForce RTX 3060 Ti.

 

Ile pamięci RAM i jaki dysk jest wymagany dla GYLT?

Do gry nie potrzeba 32 gigabajtów pamięci RAM, 16 w zupełności wystarczy. Przyda się za to dysk SSD.

 

 

Recenzja gry GYLT

 

Atmosfera

Horror dla dzieci jest zawsze świetny. Zarówno w kinie, jak i w branży gier. Niektórzy uważają je za lajtową wersję prawdziwego horroru, ale w rzeczywistości wcale nie są gorsze od swoich starszych "krewnych", a czasem nawet znacznie lepsze. To żywe i emocjonalne historie, które zamiast krzyczeć, straszą atmosferą, pokazują lęki z dzieciństwa, które wciąż w nas tkwią, w nowy sposób. Jedną z najlepszych gier z tego gatunku jest GYLT, dzieło hiszpańskiej firmy Tequila Works, które ukazało się na Windows 4 lata po premierze.

GYLT opowiada o dziewczynie imieniem Sally, która poszukuje swojej kuzynki Emily. Ta zaginęła kilka lat temu, ale główna bohaterka nie poddaje się i kontynuuje bezskuteczne poszukiwania. Pewnego wieczoru, podczas rozklejania ulotek, Sally zostaje zaczepiona przez grupę chuliganów. Uciekając przed nimi, przypadkowo trafia na górskie skrzyżowanie. "Kup bilet, nie możesz przejść bez biletu" - mówią jej. Podróż zabiera Sally do zniekształconej wersji Bethelwood w stanie Maine. Staje się ono opuszczone i przerażające, pełne horrorów i potworów, które prześladują Sally w drodze na ratunek Emily.

 

Gameplay

Rozgrywka w GYLT skupia się na skradaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wcielamy się w uczennicę, która musi nieustannie uciekać przed strasznymi potworami. Jednocześnie możemy zabijać potwory, ale najpierw rzeczy najważniejsze.

Skradanie w GYLT jest bardzo proste. Wystarczy kucnąć, by poruszać się po cichu i uniknąć zauważenia przez potwory, korzystając z dużej liczby porozrzucanych scenerii. Akcja gry toczy się głównie w Blackwater School, typowej amerykańskiej szkole o imponującej skali. Noc, opuszczone klasy pozbawione śmiechu dzieci, korytarze bez dzwonków na lekcje, chaos. GYLT umiejętnie kreuje atmosferę znaną nam z amerykańskich filmów. I choć nikt z nas nigdy nie uczęszczał do amerykańskiej szkoły, czujemy się jak w znajomym miejscu.

Lokacje w GYLT to mały labirynt, w którym zawsze musimy znaleźć drogę. Tu trzeba otworzyć drzwi, tu zatrzymać gaz, by ruszyć dalej, tu poradzić sobie z przewodami elektrycznymi. Zadania komplikują potwory, które patrolują własne obszary terytorium jak strażnicy. Potwory można zabijać światłem, podobnie jak w Alan Wake. Światło latarki zużywa baterię tylko wtedy, gdy jest skupione na wrogu, ale baterie są rozrzucone na każdym kroku, ponieważ możesz zepsuć tysiąc diabłów w ciągu jednej chwili. Zbieranie perków w GYLT jest bardzo proste, więc trzeba grać ostrożnie i wykorzystywać to, co daje nam gra. Ta ostatnia chce być wysłuchana, nieustannie podrzuca ci kilka rozwiązań, musisz tylko dokonać wyboru. Możesz więc odwrócić uwagę potworów, rzucając wodę mineralną, możesz je zniszczyć światłem (jeśli jest ich niewiele), możesz ich unikać. Aby zabić wroga, musisz oświetlić określone części jego ciała, zwykle trzy z nich. Kamera wygodnie ustawia ostrość, dzięki czemu można poradzić sobie nawet z trzema zwykłymi wrogami naraz. Z czasem liczba typów potworów wzrasta, a także pojawiają się bardziej wykwalifikowane monstra, które mogą szybko obrócić szalę zwycięstwa na naszą niekorzyść. Po czwartej godzinie rozgrywki pojawią się mechaniczne dziewczyny, których nie da się zabić, a jedynie na chwilę zamrozić. Jeśli chodzi o projekty przeciwników, niektóre z nich są po prostu świetne, choć nie wszystkie.

Kolejną warstwą rozgrywki w GYLT są zagadki. Są one tutaj na każdym kroku i nieustannie graniczą z systemem walki. Gra rzadko pozwala na spokojne rozwiązanie zagadki, zawsze poddając nas spamowi i podnosząc stopień natrętnymi wrogami. Są tu nawet niewidzialni wrogowie, cóż mogę powiedzieć? Zagadki są logiczne i naprawdę ciekawe. Ukończenie niektórych z nich zajmie trochę czasu, zazwyczaj ze względu na budowę lokacji, gdyż często trzeba znaleźć odpowiednie przejście, znaleźć i otworzyć niezbędne drzwi, aby zbliżyć się do rozwiązania. Nie graniczy to jednak z idiotyzmem, co jest dobrą wiadomością.

GYLT ma również świetną ścieżkę dźwiękową, malowane przerywniki filmowe, świetną historię i głównego bohatera. Gra okazała się niezwykle klimatyczna, niczym A Little Nightmares. Zdecydowanie polecamy i dajemy jej najwyższą ocenę!

 

Grafika

GYLT ma ciekawą grafikę, z bogatą paletą kolorów, pięknymi i szczegółowymi obiektami. Niektóre z tych ostatnich mają czasem tendencję do kubizmu, ale taki jest styl gry. Świetna optymalizacja i średni poziom trudności systemu motywują do przejścia.

 

 

Wybór najlepszego komputera dla GYLT by ARTLINE

 

Zawsze możesz kupić komputer w Polsce na stronie sklepu internetowego ARTLINE. Budżetowe i topowe konstrukcje są już tutaj, wszystko co musisz zrobić, to dokonać wyboru. Zalecamy zacząć od czterech modeli dla GYLT.

 

 

Standardowe wymagania systemowe dla GYLT na PC

ARTLINE Overlord H1 i3 12100F GTX 1650 4GB H11610 – komputer do gier z 4-rdzeniowym procesorem Intel (4p+0e)-Core i3-12100F (3,3-4,3 GHz). Komputer jest wyposażony w Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB), budżetową, ale nowoczesną kartę graficzną. Pamięć RAM to 16 gigabajtów DDR4 (3200 MHz). Dysk na pliki to SSD (1 terabajt).

Wysokie wymagania systemowe dla GYLT na PC

ARTLINE Gaming X34 i5 11400F RX 6500 XT 4GB B31621Win – komputer do gier z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 11 Home. Posiada 16 gigabajtów pamięci RAM DDR4 (2666 MHz) i dysk SSD. Układ graficzny to AMD Radeon RX 6500 XT (4 GB). Procesor to 6-rdzeniowy Intel Core i5-11400F (2,6 - 4,4 G

Wymagania systemowe dla GYLT na PC

ARTLINE Gaming X48 Ryzen 5 5600X RX 6600 8GB BA1610 – gamingowy komputer PC w obudowie QUBE BREEZE z podświetleniem LED. Za przezroczystą ścianką kryje się 6-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 5 5600X (3,7 - 4,6 GHz), 16 gigabajtów pamięci RAM oraz gamingowa karta graficzna AMD Radeon RX 6600 (8 GB). Pamięć masowa to 1-terabajtowy dysk SSD.

Wymagania systemowe 4K dla GYLT na PC

ARTLINE Gaming X91 i5 13600KF RTX 4070 12GB W11642Win - gamingowa konstrukcja z 14-rdzeniowym procesorem Intel Core i5-13600KF (3,5 - 5,1 GHz). Obudowa komputera to QUBE WIZARD. Wyposażony jest w gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 (12 GB) - potężną broń do każdej gry w rozdzielczości 4K. 16 gigabajtów pamięci RAM pozwoli na komfortową pracę z oprogramowaniem. Pliki można przechowywać na dwóch dyskach: SSD (480 GB) + HDD (2 TB).