#poradniki-do-gier

Gaming PC dla The Texas Chain Saw Massacre

Kup komputer do gry The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre – to gra komputerowa z gatunku asymetrycznych slasherów stworzona przez Sumo Digital w 2023 roku na platformy Microsoft Windows, Sony PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S.

 

 

Treść:

 1. Komputery do gier dla graczy
 2. O grze
 3. Wymagania systemowe PC dla gry The Texas Chain Saw Massacre
 4. Jak wybrać najlepszy komputer dla The Texas Chain Saw Massacre?
 5. Recenzja gry Teksańska masakra piłą mechaniczną
 6. Atmosfera
 7. Gameplay
 8. Grafika
 9. Wybór najlepszego PC dla The Texas Chain Saw Massacre by ARTLINE
 10. Pytania i odpowiedzi

 

 

O grze

 

Jest to fikcyjna adaptacja oryginalnego filmu Teksańska masakra piłą łańcuchową, w którym maniacy polują na ofiary.

Gra otrzymała wysokie oceny od graczy.

 

 

Wymagania systemowe PC dla gry The Texas Chain Saw Massacre

 

Wymagania systemowe The Texas Chain Saw Massacre są dość wysokie. Do rozgrywki potrzebna będzie średniej klasy konsola do gier, a także wielopasmowe połączenie z Internetem. Gra działa tylko w systemach Windows 10 x64 i Windows 11.

 

Minimalne wymagania systemowe dla The Texas Chain Saw Massacre

 • Procesor: Intel Core i5 / AMD Ryzen 5 1600
 • PAMIĘĆ RAM: 8 gigabajtów
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 •  

Zalecane wymagania systemowe dla The Texas Chain Saw Massacre

 • Procesor: AMD Ryzen 5 5600X / Intel Core i7
 • PAMIĘĆ RAM: 16 gigabajtów
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3070 / AMD RX 6700 XT
 • System operacyjny: Windows 11 (64-bit)

 

Jak wybrać najlepszy komputer dla The Texas Chain Saw Massacre?

 

Jaki procesor jest potrzebny do The Texas Chain Saw Massacre?

Do tej gry zalecamy 6-rdzeniowy procesor. Intel Core i5-10400F lub 12400F, a także AMD Ryzen 5 3600 / 5600 będą w sam raz.

 

Jakiej karty graficznej wymaga The Texas Chain Saw Massacre?

The Texas Chain Saw Massacre można uruchomić na karcie Nvidia GeForce GTX 1660 Ti, ale zalecamy rozpoczęcie od Nvidia GeForce RTX 2060. Najlepszym wyborem byłaby karta Nvidia GeForce RTX 3070.

 

Ile pamięci RAM i jakiego dysku potrzeba do gry The Texas Chain Saw Massacre?

Gra może również działać z 8 gigabajtami pamięci RAM, jeśli masz zainstalowane powyższe komponenty. Zalecany jest dysk SSD.

 

 

Recenzja gry Teksańska masakra piłą mechaniczną

 

Atmosfera

Twórcy gier coraz częściej przenoszą arcydzieła przemysłu filmowego do świata gier wideo. Praktyka ta nazywana jest grywalizacją, ale termin ten jeszcze się nie przyjął i jakoś nie pasuje do innych. Coraz więcej filmów jest przekształcanych w gry i jest to świetne, zwłaszcza jeśli chodzi o asymetryczne horrory i slashery. Widzieliśmy już Friday the 13th The Game dla Friday the 13th, widzieliśmy Evil Dead The Game dla Ash vs Evil Dead, widzieliśmy Dead by Daylight, która składa się z wielu różnych maniaków i jest najpopularniejszą i najdłużej żyjącą grą w gatunku. Teraz ich lista powiększyła się o The Texas Chain Saw Massacre, opartą na słynnej serii Texas Chain Saw Massacre.

The Texas Chain Saw Massacre to gra oparta na oryginalnym filmie z 1974 roku, stworzona przez twórców Friday the 13th The Game. Druga próba zanurzenia graczy w świecie kultowych slasherów jest bardziej udana pod względem podejścia do pracy z prawami autorskimi. Poprzednia gra zakończyła się procesem sądowym, ale tym razem kupili prawa do oryginalnego filmu, więc gra będzie mogła żyć znacznie dłużej. Jeśli widziałeś film, rozpoznasz jego charakterystyczną atmosferę. Gra doskonale go oddaje, podobnie jak wizerunek Leatherface'a, który tutaj nazywa się Bubba.

 

Gameplay

The Texas Chain Saw Massacre gwarantuje dość typową dla slasherów asymetryczną rozgrywkę, w której jedna drużyna wciela się w ocalałych, a druga w maniaka. W tym miejscu należy się małe sprostowanie - w nowości nie występuje tylko jeden maniak, jest ich trzech. Leatherface to zabójca obowiązkowy, bo jest twarzą marki, a pozostała dwójka to członkowie jego rodziny. W sumie mamy 5 maniaków i 5 ocalałych, każdy z własnymi atutami i własnym drzewkiem pomp. Im więcej grasz jedną z postaci, tym bardziej je awansujesz, więc zaleca się grać po trochu każdą z nich.

Podobnie jak w filmach, ekipa ocalałych budzi się wisząc za nogi w piwnicy, uwalnia się i zaczyna szukać wyjścia. Dzieci zostały już ranne, więc pozostawiają po sobie różnego rodzaju ślady. Głównym zadaniem jest ucieczka przez jedno z trzech wyjść. Aby to zrobić, musisz wypełnić listę mini-zadań, współpracując ze sobą. Gra jest w dużym stopniu zależna od pracy zespołowej, więc nie zawsze dobrym pomysłem jest granie w nią w pojedynkę, ponieważ są różni gracze, a jak wiemy, zawsze jest mnóstwo nerdów.

Tradycyjnie każdy mecz można podzielić na kilka etapów, z których pierwszy rozpoczyna się w piwnicy. Mamy trzy mapy, które rozgrywają się na farmie Sawyerów. Każda mapa jest dość zawiła, niemal labirynt z mnóstwem dziur i przejść. Jest to z korzyścią dla ocalałych, ponieważ nie wszyscy maniacy mogą iść tam, gdzie dzieci, chociaż projekt krajobrazu map jest wykonany mądrze: kurczaki mogą cię przestraszyć i zacząć gdakać, rozrzucone kości pod stopami mają zdolność łamania się, a na każdym kroku są różne grzechotki. Większość maniaków kieruje się zmysłem słuchu, a taki reprezentacyjny mężczyzna jak Kucharz się w tym specjalizuje. Pathfinder potrafi szukać ofiar po śladach stóp, Cessy czołgać się przez przeszkody, a Leatherface niektóre niszczyć. Przy okazji Bubba okazał się postacią niezdarną i nieciekawą. Nie jest też zbyt zwinny, dlatego niezbyt dobrze radzi sobie z uderzaniem ofiar piłą łańcuchową.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną dla maniaków, musisz nakarmić dziadka krwią. Jest to najstarszy członek rodziny, który siedzi na krześle i nie porusza się, nie jest grywalną postacią. Jeśli nakarmisz dziadka do maksimum, podświetli on wszystkich ocalałych. Dziadek może zostać zabity, więc musisz o niego dbać. Nie można zabić maniaków, można ich tylko na chwilę ogłuszyć. Warto zauważyć, że ocalali mają również przydatne umiejętności: niektórzy z nich mogą otwierać zamki po cichu, inni mogą odepchnąć maniaków. Ale niektórzy bohaterowie nie mają zestawu przydatnych umiejętności. Złą rzeczą jest to, że nie można wybrać tych samych postaci, każdy musi grać jako inny. Dlatego lepiej jest dać te najbardziej przydatne tym, którzy już znają grę.

The Texas Chain Saw Massacre dostarcza wielu emocji, ale gra ma dość wysoki próg wejścia. Jedynym samouczkiem jest film wprowadzający, a potem wszystko jest już na własną rękę. Animacje postaci nie są zbyt przyjemne, a trafienie kogoś jest dość trudne. Nie ma wystarczającej liczby kart. Kiedy staną się rutynowe, gra nie będzie tak interesująca. Trudno jednak przewidzieć cykl życia The Texas Chain Saw Massacre, ponieważ w większości gra okazała się dobra.

 

Grafika

W asymetrycznych slasherach nie należy szukać wysokiej jakości grafiki. Postacie wyglądają jak lalki, poziom szczegółowości otoczenia jest niski, a zniszczalność obiektów niewielka. The Texas Chain Saw Massacre wypada lepiej niż inne gry z tego gatunku, ale też nie zdobywa gwiazdek z nieba.

 

 

Wybór najlepszego PC dla The Texas Chain Saw Massacre by ARTLINE

 

Wybraliśmy kilka kolekcji gier dla The Texas Chain Saw Massacre. Wszystkie są prezentowane przez sklep internetowy Artline. Możesz kupić komputer do gier za pomocą kilku kliknięć, a resztę zestawów możesz sprawdzić tutaj.

 

 

Standardowe wymagania systemowe The Texas Chain Saw Massacre PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X48 Ryzen 5 3600 RX 6600 8GB BA3241 - gamingowa konstrukcja z 6-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 3600 (3,6 - 4,2 GHz). Zrównoważony i atrakcyjny, ma procesor graficzny AMD Radeon RX 6600 (8 GB). Zainstalowano dużo pamięci RAM: 32 gigabajty w standardzie DDR4 o częstotliwości 2666 MHz. Do przechowywania danych służą dwa dyski: SSD (480 GB) + HDD (1 TB).

 

Wysokie wymagania systemowe dla The Texas Chain Saw Massacre na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Overlord NEON i5 12400F RTX 3050 8GB NR1642 - gamingowa konstrukcja z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i5-12400F (2,5 - 4,4 GHz). Posiada gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 (8 GB), 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4 / 3200 MHz). Urządzenia pamięci masowej: SSD (480 GB) + HDD (1 TB).

 

Wymagania systemowe dla The Texas Chain Saw Massacre na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X72 Ryzen 7 3700X RTX 3060 8GB B21610 – komputer do gier z 8-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 7 3700X (3,6 - 4,4 GHz) w obudowie QUBE BLOCK. Wykorzystuje on kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3060 z 12 gigabajtami pamięci z obsługą śledzenia i DLSS. Konstrukcja jest wyposażona w 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4 / 3200 MHz) i 1-terabajtowy dysk SSD.

 

Wymagania systemowe 4K dla The Texas Chain Saw Massacre na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Overlord NEON i7 12700F RTX 3070 8GB NR1642 – to komputer do gier w retro-futurystycznej obudowie QUBE MIRROR z 12-rdzeniowym procesorem w środku. CPU to Intel Core i7-12700F (2,1 - 4,9 GHz). Jego wiernym towarzyszem jest karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3070 Ti (8 GB). Warto też wspomnieć o dwóch dyskach - SSD (480 GB) + HDD (2 TB) oraz 16 gigabajtach pamięci RAM (DDR4 / 3200 Gaming).