#poradniki-do-gier

Gaming PC for Remnant 2

Kup komputer dla Remnant 2

Remnant 2 – to komputerowa gra akcji / strzelanka opracowana przez Gunfire Games w 2023 roku na platformy Microsoft Windows, Sony PlayStation 5, Xbox Series X / S.

 

 

Treść:

 1. Komputery do gier dla graczy
 2. O grze
 3. Wymagania systemowe PC dla Remnant 2
 4. Jak wybrać najlepszy komputer dla Remnant 2?
 5. Recenzja gry Remnant 2
 6. Atmosfera
 7. Gameplay
 8. Grafika
 9. Wybór najlepszego PC dla Remnant 2 by ARTLINE
 10. Pytania i odpowiedzi

 

 

O grze

W postapokaliptycznym świecie znajdujemy osadę z kryształem, który pozwala nam podróżować między światami. Zasysa on naszą towarzyszkę i postanawiamy ją uratować za wszelką cenę.

Gra otrzymała pozytywne opinie od graczy.

 

 

Wymagania systemowe PC dla Remnant 2

 

Biorąc pod uwagę niezbyt dobrą optymalizację, wymagania systemowe Remnant 2 są wysokie. Ale "na papierze" są przeciętne, więc prawda wyjdzie podczas testów.

 

Standardowe wymagania systemowe Remnant 2 na PC

 • Procesor: Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 5 2600
 • PAMIĘĆ RAM: 16 gigabajtów 
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 560
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

 

Zalecane wymagania systemowe Remnant 2 na PC

 • Procesor: Intel Core i5-10600K / AMD R5 3600
 • PAMIĘĆ RAM: 16 gigabajtów
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060 / AMD Radeon RX 5700
 • System operacyjny: Windows 11 (64-bit)

 

 

Jak wybrać najlepszy komputer dla Remnant 2?

 

Jaki procesor jest wymagany dla Remnant 2?

Remnant 2 wymaga 6-rdzeniowego procesora Intel Core i5-10600K, który jest rekomendowany przez twórców. Od AMD można wybrać AMD Ryzen 5 5600.

 

Jakiej karty graficznej potrzebujesz do Remnant 2?

Do tej gry polecamy kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050, ponieważ jest to opcja budżetowa z obsługą DLSS. W przypadku maksymalnych rozdzielczości 4K wybierz kartę Nvidia GeForce RTX 4090.

 

Ile pamięci RAM i jaki dysk jest potrzebny do Remnant 2?

16 gigabajtów pamięci RAM i dysk SSD to najlepszy wybór dla Remnant 2.

 

 

Recenzja gry Remnant 2

 

Atmosfera

Remnant 2 to kontynuacja gry Remnant From Ashes, która w ciągu czterech lat sprzedała się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy. Jest to kooperacyjna strzelanka z elementami soulsów, w którą można grać w trybie dla jednego gracza. Gra opowiada historię świata, który został opanowany przez pasożytniczą roślinę, co doprowadziło do postapokalipsy. Jak to często bywa, protagonista przypadkowo staje się Wybrańcem, po czym rzuca się na ratunek nie tylko temu, ale i innym światom. Krótko mówiąc, fabuła Remnant 2 w ogóle nie zasługuje na uwagę, gdyż jest absolutnie uboga i prymitywna. Irytujący są również lokalni bohaterowie niezależni, z których każdy przez dwa tomy opowiada swoją tragiczną historię, nie wzbudzając przy tym żadnych innych emocji poza negatywnymi. Na szczęście ludzie przychodzą do Remnant 2 nie dla fabuły, a dla ciekawej i dynamicznej rozgrywki.

 

Gameplay

Remnant często nazywany jest "Dark Souls z bronią". Nazwa ta jest bardzo adekwatna, ponieważ autorzy gry mocno inspirowali się serią Souls i widać to gołym okiem. Źródłem inspiracji były też inne projekty. Nawet z Hunt Showdown chłopaki zapożyczyli kilka pomysłów i nie ma w tym nic złego.

Jest to gra kooperacyjna, choć można w nią grać w pojedynkę. Ta druga opcja nie przyniesie tylu emocji co pierwsza, bo projekt ujawnia się właśnie w kooperacji. W grze znajdziemy aż 11 grywalnych klas, ale nie będziemy mogli wybrać żadnej z nich od razu, bo większość z nich trzeba odkrywać na bieżąco. Mamy więc do dyspozycji kilka podstawowych klas, dość znanych. Najciekawsze jest to, że później można zdobyć wybraną przez siebie podklasę i łączyć zdolności, poważnie wzmacniając swoją postać. Otwiera to ogromne pole do tworzenia różnych buildów, a poza tym klasy w tej grze nie są przywiązane do konkretnego typu broni.

Nieco rozczarowująca jest walka wręcz. Jeśli wybrałeś wojownika, a jego walka pozwala głównie na walkę na krótkim dystansie, będziesz nieco rozczarowany, ponieważ 90% rozgrywki Remnant 2 opiera się na rdzeniu strzelanki. W walce wręcz moby uderzają bardzo mocno, a na najwyższym poziomie trudności zadają też sporo obrażeń. W ten sposób otrzymujemy brak równowagi, ale sytuację można naprawić, zmieniając taktykę walki i zdobywając broń, która jest wygodniejsza dla naszego stylu gry. Jest tu wiele broni, ale co najważniejsze, wszystkie bardzo się od siebie różnią. Każda broń jest wyjątkowa. Istnieje wiele rodzajów broni: od konwencjonalnej broni palnej po blastery laserowe, a nawet fantastyczne pistolety tworzące portale. W przeciwieństwie do wielu innych współczesnych projektów, broń w Remnant 2 nie jest równa matematyce ze znakiem plus, wszystko działa tak, jak powinno. To samo dotyczy biżuterii i zbroi.

Wrogowie w grze są również bardzo zróżnicowani. Tutaj nie musisz zapamiętywać wszystkich zestawów ruchów, jak w Dark Souls, system został uproszczony. Ale nawet zwykli wrogowie zawsze kryją kilka niespodzianek w postaci nieoczekiwanych umiejętności. Z biegiem czasu wrogowie zyskują coraz bardziej niebezpieczne zestawy umiejętności, których użycie nie jest tak łatwe do zidentyfikowania na czas. Prosty łucznik może nie być taki prosty, gdy wystrzeliwuje salwę piorunujących strzał w niebo nad danym obszarem.

Najciekawsze są jednak walki z bossami. W Remnant 2 twórcy podeszli do walk z bossami z maksymalną uwagą i dużą wyobraźnią. Bossowie nie są tutaj wielkimi gąbkami, które absorbują obrażenia w specjalnych miejscach. W rzeczywistości są to unikalne typy wrogów. Wyobraź sobie: w grze jest ogromny sześcian, który goni cię przez labirynt. Nigdy w życiu nie widziałeś czegoś takiego! Pozostali bossowie również grają według własnych zasad i wszyscy mają bardzo różne projekty.

Projekt lokacji w Remnant 2 jest również przyjemny. Gra ma kilka światów, między którymi można się przemieszczać, a wszystkie są wykonane w różnych stylach. W większości światy są ponure, ale nie tak jak w Souls. W każdym z nich znajduje się wiele rozwidleń, co zapewnia wyjątkowe wrażenia z każdego przejścia, ponieważ można natknąć się na różne zadania lub różne strony jednego dużego zadania. Regrywalność Remnant 2 jest na najwyższym poziomie.

 

Grafika

Remnant 2 ma dobrą grafikę, ale kiepską optymalizację. Z tym ostatnim gra ma pewne problemy. Sami autorzy przyznali, że tworzyli ją z myślą o upscalingu, więc nie jest łatwo uzyskać dobry FPS bez DLSS. Pracują już jednak nad tą kwestią.

 

 

Wybór najlepszego PC dla Remnant 2 by ARTLINE

 

Słaba optymalizacja nie jest w stanie powstrzymać mocy komputerów do gier Artline. Zawsze możesz osiągnąć maksymalne wyniki, korzystając z naszej gamingowej kompilacji. acznijmy od czterech komputerów dla Remnant 2.

 

Standardowe wymagania systemowe Remnant 2 na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X38 i5 10400F RX 6600 XT 8GB BA1610 – komputer gamingowy ze sklepu ARTLINE w obudowie QUBE BREEZE. Posiada 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5-10400F (2,9 - 4,3 GHz), gamingową kartę graficzną AMD Radeon RX 6600 XT (8 GB). Posiada 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4 / 2666 MHz) i 1-terabajtowy dysk SSD.

Wysokie wymagania systemowe dla Remnant 2 na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X35 i5 12400F RTX 3050 8GB B3164 - gamingowa konstrukcja z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i5-12400F (2,5 - 4,4 GHz). Posiada gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 (8 GB), 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4 / 3200 MHz). Pamięć masowa: 480 GB M.2 NVMe SSD.

Ultra wymagania systemowe Remnant 2 na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X83 Ryzen 7 5800X RTX 3060 Ti 8GB NM1610 –gamingową konfigurację z 8-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 7 5800X (3,8 - 4,7 GHz) w obudowie QUBE NEPTUNE Mini. Konstrukcja ta spodoba się nie tylko fanom Mortal Kombat, ale także tym, którzy lubią cieszyć się grami w pełni. Wyposażony jest w gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3060 Ti (8 GB), 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4/3200 Gaming). Dysk na pliki to SSD (1 TB).

Wymagania systemowe 4K dla Remnant 2 na PC

Komputer gamingowy ARTLINE Gaming X97 i9 12900KF RTX 4070 12GB GR3242 – komputer do gier z 16-rdzeniowym procesorem Intel Core i9-12900KF (3,2 - 5,2 GHz) w obudowie QUBE GALAXY ARGB. Posiada gamingową kartę graficzną GeForce RTX 4070 o pojemności 12 GB, 32 gigabajty pamięci RAM (DDR4 / 3600 Gaming) oraz dwa dyski na pliki: SSD (480 GB) + HDD (2 TB).