Company of Heroes 3 – to gra komputerowa RTS opracowana przez Relic Entertainment w 2023 roku na platformy Microsoft Windows, Sony PlayStation 5, Xbox Series X/S.
Treść:
- Komputery do gier dla graczy
- O grze
- Wymagania systemowe komputerów do gier dla Company of Heroes 3
- Jak wybrać najlepszy komputer do gry Company of Heroes 3
- Recenzja gry Company of Heroes 3
- Atmosfera
- Gameplay
- Grafika
- Wybór najlepszego PC dla Company of Heroes 3 od ARTLINE
- Pytania i odpowiedzi
O grze
Trzecia część przenosi walki do Afryki i Włoch, pozwalając nam wziąć udział w emocjonujących bitwach.
Gra otrzymała średnie oceny od graczy.
Wymagania systemowe komputerów do gier dla Company of Heroes 3
Wymagania systemowe projektu są średnie. Dla minimów można użyć komputera niegrającego, ale dla ustawień powyżej, będziesz potrzebował kompilacji gry. Gra działa tylko na Windows 10 / 11 x64 z obsługą DX12.
Minimalne wymagania systemowe dla Company of Heroes 3
- Procesor: Intel Core i5
- RAM: 8 gigabajtów
- Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 950
- System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
Zalecane wymagania systemowe dla Company of Heroes 3
- Procesor: Intel Core i7
- RAM: 16 gigabajtów
- Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660
- System operacyjny: Windows 11 (64-bit)
Jak wybrać najlepszy komputer do gry Company of Heroes 3
Jaki procesor jest potrzebny do gry Company of Heroes 3
Zarówno do ustawień minimalnych, jak i wysokich wystarczy 4-rdzeniowy procesor z najnowszych generacji, taki jak AMD Ryzen 3 3300 / Intel Core i3-10100F. Natomiast do ustawień maksymalnych wykorzystamy Intel Core i5-11600K.
Jakiej karty graficznej potrzebujesz do gry Company of Heroes 3
Do gry w Company of Heroes 3 potrzebna będzie budżetowa karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1050 lub 1650 do gier. Dla maksymalnej wydajności używamy Nvidia GeForce RTX 2060.
Ile pamięci RAM i jaki dysk potrzebujesz do Company of Heroes 3
Do normalnego grania wystarczy 16 gigabajtów RAM i HDD.
Recenzja gry Company of Heroes 3
Atmosfera
Seria Company of Heroes znana jest zarówno starym fanom, jak i młodym graczom. Pomiędzy jej częściami jest dość duży odstęp czasowy, co pozwala deweloperom na ulepszanie starego i tworzenie czegoś nowego. Pomimo tego, seria wciąż jest pełna rozpoznawalnych i znanych od dawna elementów, które wędrują z części do części. W trójce znajdziemy zarówno te, jak i nowe elementy, które zmieniają grę i przenoszą ją na nowy poziom.
Z fanami takich gier nie ma sensu się spierać. Dla jednych druga gra na zawsze pozostanie taka sama, a inni utopią się za pierwszą i znienawidzą wszelkie aktualizacje. Mimo, że trzecia gra została wydana niedawno, to już otrzymała średnie oceny na Steamie. Być może zagorzali fani pierwszej i drugiej gry postanowili walczyć na tym samym froncie? Ale, wszystkie żarty na bok, w rzeczywistości takie oceny są w pełni uzasadnione, bo do gry nie dodano zbyt wiele, a to co jest, było już wcześniej.
Nie należy jednak budować przedwczesnych uprzedzeń, ponieważ Company of Heroes 3 oferuje przeniesienie się na front śródziemnomorski i wzięcie udziału w bitwach włoskich i afrykańskich. Gra posiada dwie duże i fajne kampanie we Włoszech i Afryce, które różnią się od siebie pod względem technicznym. Faktem jest, że w kampanii włoskiej masz możliwość działania taktycznego na mapie globalnej i wszystkie twoje działania będą miały wpływ na front. Kampania afrykańska jest bliższa pierwszym grom, gdyż oferuje typowy zestaw bitew strategicznych, a nie naprzemiennie jak we włoskiej. Na starcie dostępne są również bitwy multiplayer dla 14 graczy.
Gameplay
Pod względem rozgrywki, Company of Heroes 3 nie zmieniło się zbytnio. Jeśli grałeś w poprzednie odsłony, jesteś już na zasadzie pierwszego kontaktu z grą. Dlatego też porozmawiamy o kilku innowacjach, które wypełniają tę grę nową wizją.
Wróćmy do tej samej globalnej mapy z różnymi działaniami, które bezpośrednio wpływają na rozwój wydarzeń. Piękna Italia, ze swoją architekturą, niezwykłą geografią i dziwaczną logistyką, rozłożona jest przed nami jak na wielkiej tacy, przypominającej ogromne spaghetti. To nasz teatr wojny, w którym to my jesteśmy dyrygentem. Nie tylko będziemy szkolić różnego rodzaju jednostki, ale także podejmować ważne decyzje: czy użyć samolotów do zbombardowania miasta, czy spróbować wziąć je szturmem? Twoje działania są zawsze pod nadzorem SI, która będzie budować do Ciebie stosunek. Ważne są dobre relacje z dowództwem, gdyż ta mechanika pozwoli Ci uzyskać wiele przydatnych bonusów. Zabawa taktyczna kończy się w Afryce - w kampanii afrykańskiej jej po prostu nie ma, a cała uwaga skupiona jest na strategicznej stronie zagadnienia.
W tej kwestii niewiele się zmieniło. Patrzymy na tę samą piękną i przemyślaną grę wojenną w czasie rzeczywistym. Nadal wygląda efektownie, nawet jeśli tekstury są momentami mydlane. Ryk czołgów, snujący się po niebie dźwięk samolotów, ciągłe wybuchy i ogromne kratery po nich. Gra ma świetną fizykę: od wybuchów bomb po rozlatujące się od nich budynki. W tej grze można zniszczyć prawie wszystko, ale co najważniejsze, zniszczone tekstury mogą zaszkodzić żołnierzom. Na przykład, eksplozja ściany może zabić twojego piechura odłamkami. Jeden rzucony granat może zrobić dużą różnicę, więc musisz tutaj działać ostrożnie i mądrze. Zaraz, czy mówiąc "ostrożnie i mądrze" nie sprecyzowaliśmy, że mówimy o grze z prawdziwym człowiekiem? Przecież sztuczna inteligencja w Company of Heroes 3 jest dość głupia. Komputer nieustannie będzie wysyłał swoje jednostki na rzeź, jeśli ma za zadanie zdobycie celu. Nie zwraca uwagi na straty i wydaje się kopiować i wklejać nowych jednorazowych bohaterów, wysyłając ich na pewną śmierć. Nie ma żadnych trudności z lokalnym AI, więc możesz ukończyć kampanie dość szybko. To trochę rozczarowujące, ale gra otwiera się w pełni dopiero w multiplayerze.
Grafika
Company of Heroes 3 nie wygląda jak wydany w 2023 roku. Grafika pozostaje słabym punktem serii. Pomimo tego, że każda jednostka jest dobrze odwzorowana, tekstury nie mogą pochwalić się taką szczegółowością, bo przy zbliżeniach zaczyna pojawiać się pixel art. Gra jest lekko mydlana i można było lepiej popracować nad paletą kolorów i ostrością. Akompaniament muzyczny również nie jest zbyt dobry, podobnie jak optymalizacja na średnim poziomie.
Wybór najlepszego PC dla Company of Heroes 3 od ARTLINE
Gamingowy PC – to najlepsze rozwiązanie do gier w 2023 roku! Na naszej stronie możecie zobaczyć ponad dwa tysiące buildów do gier. To duża liczba, dlatego polecamy zacząć od czterech komputerów wybranych do gry Company of Heroes 3.
Standardowe wymagania systemowe Company of Heroes 3 na PC
ARTLINE Overlord H1 i3 12100F GTX 1650 4GB H11610 - komputer do gier z 4-rdzeniowym procesorem Intel Core i3-12100F (3,3-4,3GH) z 8 wątkami. W tej konstrukcji zobaczymy gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB) w obudowie NZXT H1 Black oraz 16 gigabajtów pamięci RAM (DDR4 / 2666 MHz). Dysk twardy to dysk SSD o pojemności 1 TB.
Wysokie wymagania systemowe dla Company of Heroes 3 na PC
ARTLINE Gaming X35 i5 12400F RTX 3050 8GB B31641 – to komputer dla graczy stworzony w obudowie QUBE BOREY. Model ten posiada 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5-12400F (2,5 - 4,4 GHz) z 12 wątkami przetwarzania. Karta graficzna do gier to Nvidia GeForce RTX 3050, czyli nowy produkt firmy Nvidia z 8 gigabajtami pamięci wideo i obsługą technologii ulepszania grafiki. Urządzenia do przechowywania plików: SSD (480 GB) + HDD (1 TB). Ilość pamięci RAM wynosi 16 gigabajtów (DDR4 / 3200 Gaming).
Ultra wymagania systemowe dla Company of Heroes 3 na PC
ARTLINE Gaming X65 Ryzen 5 5600X RTX 3060 12GB NM1642 - gamingowa konstrukcja z 6-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 5600X (3,7 - 4,6 GHz). Posiada on gamingową kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3060 (12 GB). Jest to wydajny procesor wideo, który obsługuje Ray Tracing i DLSS. Obsługuje również technologię Reflex, która pozwala na zwiększenie FPS w grach. Ilość pamięci RAM wynosi 16 gigabajtów (DDR4 / 3200 Gaming). Napędy plików: SSD (480 GB) + HDD (2 TB).
Wymagania systemowe 4K dla Company of Heroes 3 na PC
ARTLINE Overlord NEON Ryzen 7 5800X RTX 4070 Ti 12GB NR3242 - komputer do gier z ośmiordzeniowym procesorem AMD Ryzen 7 5800X (3,8 - 4,7 GHz) z 16 wątkami przetwarzania. Konstrukcja posiada 32 gigabajty pamięci RAM (DDR4 / 3200 Gaming) oraz kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 Ti (12 GB), która jest pozycjonowana jako jedna z najlepszych do gier. Informacje o plikach będą przechowywane na dwóch dyskach: SSD (480 GB) + HDD (2 TB).